قوانین عمومی

هواپیما

در پروازهای داخلی بهتر است 2 ساعت قبل از حرکت هواپیما در فرودگاه حاضر شوید و در پروازهای خارجی 3 ساعت توصیه می‌شود. قابل ذکر است 40 دقیقه قبل از زمان پرواز، کانتر مربوطه بسته خواهد شد.
انتخاب بهترین زمان خرید در بلیط پرواز داخلی و خارجی به عوامل مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال اگر در ایام پرتردد مانند اعیاد سفر می‌کنید بهتر است بلیط خود را از یک ماه قبل تهیه کنید. در مقابل اگر عجله‌ای ندارید و روزهای عادی را انتخاب کرده‌اید؛ می‌توانید تا یک هفته مانده به تاریخ سفر صبر کنید و منتظر ارائه بلیط‌های چارتری با قیمت ارزان‌تر باشید.
این موضوع بستگی به نوع بلیط شما دارد. در بلیط هواپیما سیستمی امکان تغییر نام و نام خانوادگی وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط قبلی کنسل  و بلیط جدیدی صادر شود؛ اما در بلیط های چارتری این درخواست طبق قوانین چارتر کننده قابل پیگیری می باشد.
شما میتوانید بعد از ثبت نام و دریافت نام کاربری در سایت ورساگشت و گرفتن کد تخفیف از همکاران  یا به صورت پیامک از تخفیفات استفاده نمایید.  جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
1- در صورت امکان نسخه ای از بلیط خود  یا تصویر بلیط را در گوشی همراه خود داشته باشید. 2- اصل شناسنامه ، کارت ملی ، گذرنامه 

قطار

شرایط سفر با قطار: ۱.حضور در ایستگاه راه آهن یک ساعت قبل از حرکت الزامی است. ده دقیقه قبل از حرکت قطار،از ورود شما به سکو جلوگیری خواهد شد.۲.همراه داشتن بلیط یا کارت قطار و کارت شناسایی معتبر تا انتهای سفر الزامی است. در صورت غیر همنام بودن بلیط ، از سوار شدن مسافر به داخل قطار جلوگیری می‌گردد.۳.خانواده معظم شهدا و جانبازان عزیز(با درصد جانبازی بیش از ۲۵) در صورت ارائه کارت بنیاد شهید و امورایثارگران و همراه جانباز در صورت داشتن مجوز همراهی و همچنین مسافران ۲ الی ۱۲ سال، مشمول ۵۰٪ تخفیف می شوند و کودکان زیر ۲ سال نیز در صورت درخواست جا با ارائه شناسنامه، مشمول ۵۰٪ تخفیف می شوند. در صورت همراه نداشتن کارت بنیاد شهید و امورایثارگران و یا عدم حضور مسافر مشمول تخفیف در قطار، مبلغ مابه التفاوت در هنگام کنترل بلیط توسط رئیس قطار اخذ خواهد شد.

اتوبوس

قوانین کنسلی مسیر داخلی میزان جریمه از زمان خرید بلیط تا یک ساعت قبل از حرکت 10 درصد و کمتر از یک ساعت مانده به حرکت و بعد از آن 50 درصد میباشد. قوانین کنسلی مسیر خارجی میزان جریمه از زمان خرید بلیط تا 24 ساعت قبل از حرکت 10 درصد و 24 ساعت قبل از حرکت به بعد 50 درصد است. با توجه به قوانین متفاوت کنسلی و استرداد ، بلیط های اتوبوس مسیر های خارجی در تعاونی های مختلف، بلیط های برخی از تعاونی ها غیر قابل استرداد بوده و یا به صورت آنلاین قابلیت استرداد ندارند. بر اساس قوانین در برخی مسیرها محدودیت هایی وجود دارد که به شرح ذیل می باشد: بلیط اتوبوس مسیر های تهران به گرجستان و برعکس غیر قابل استرداد است. جریمه کنسلی مسیر ایروان به تهران تعاونی رویال سفر : از زمان صدور تا 48 ساعت قبل از حرکت 10 درصد/ 24 ساعت قبل از حرکت 50 درصد/ از 24 ساعت مانده به حرکت به بعد غیر قابل استرداد می باشد مسافرین گرامی بلیط برخی تعاونی ها، 24 ساعت بعد حرکت امکان کنسلی به صورت آنلاین را ندارند لذا توصیه می شود به محض از دست دادن اتوبوس بلافاصله درخواست کنسلی خود را برای ورساگشت ارسال نمایید . باتوجه به قانون راهداری، شرکت تعاونی ها می توانند از دو ساعت قبل از حرکت اتوبوس، امکان کنسلی آنلاین را به مسافر خود ندهند.
قیمت بلیط اتوبوس برای تمامی افراد بالای 5 سال برابر با کل هزینه بلیط بوده و تنها برای کودکان زیر 5 سال رایگان است.
طبق قوانین سازمان راهداری هر فرد در سفرهای داخلی مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار بوده و در سفرهای خارجی این تا 40 کیلوگرم افزایش می‌یابد. البته ممکن است برخی شرکت‌های مسافربری با دریافت جریمه، امکان حمل اضافه بار را نیز به شما بدهند.
خیر. به همراه داشتن نسخه pdf بلیط خریداری شده در ترمینال کفایت می‌کند.
در خرید بلیط اتوبوس وی ای پی از خدمات رفاهی بیشتری همچون صندلی‌های تخت شو، سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب، مانتیور، جای شارژر تلفن همراه و... بهره‌مند می‌شوید. همین موضوع نیز سبب می‌شود تا قیمت بلیط اتوبوس وی آی پی نیز از بلیط‌های معمولی بیشتر باشد.
برای استرداد آنلاین بلیط اتوبوس می‌توانید به پنل کاربری خود در سایت ورساگشت مراجعه کنید و بلیط موردنظر را کنسل کنید. هزینه‌ی آن پس از کسر جریمه به حسابی که از آن خریداری کرده بودید واریز می‌شود.
خیر. قیمت بلیط اتوبوس در خرید اینترنتی و حضوری تفاوتی ندارد؛ اما توجه داشته باشید که خرید اینترنتی بلیط اتوبوس سریع‌ترین راه خرید بلیط است. در هر زمان از شبانه‌روز امکان دسترسی به تمام بلیط‌ها در ورساگشت وجود دارد. علاوه بر این، در خرید اینترنتی بلیط اتوبوس در ورساگشت ، امکان جانمایی صندلی هم وجود دارد.