اطلاعات لازم قطار

شرایط استرداد بلیط قطار

مقررات استرداد بلیط قطار:
1-طبق مقررات، تا یک ساعت پس از صدور بلیت به شرط عدم حرکت قطار و مراجعه به آژانس صادرکننده،بلیت با پرداخت ۱۰۰٪ بهای آن قابل استرداد می باشد.
2-در صورت استرداد تا ساعت ۱۲:۰۰ روز قبل از حرکت، ۹۰٪ کل بهای بلیت .
3-تا ۳ ساعت مانده به حرکت قطار، ۷۰٪ کل بهای بلیت 
4-از۳ساعت مانده تا لحظه حرکت قطار، ۵۰٪ کل بهای بلیت به مسافر پرداخت می شود.
5-بعد از زمان حرکت درج شده روی بلیت، بلیت قابل استرداد نمی باشد‌.
6-همراه داشتن کارت شناسایی معتبر به هنگام استرداد بلیت الزامی است.
 

مقررات بلیط قطار

شرایط سفر با قطار:
۱.حضور در ایستگاه راه آهن یک ساعت قبل از حرکت الزامی است. ده دقیقه قبل از حرکت قطار،از ورود شما به سکو جلوگیری خواهد شد.
۲.همراه داشتن بلیت یا کارت قطار و کارت شناسایی معتبر تا انتهای سفر الزامی است. در صورت غیر همنام بودن بلیت، از سوار شدن مسافر به داخل قطار جلوگیری می‌گردد.
۳.خانواده معظم شهدا و جانبازان عزیز(با درصد جانبازی بیش از ۲۵) در صورت ارائه کارت بنیاد شهید و امورایثارگران و همراه جانباز در صورت داشتن مجوز همراهی و همچنین مسافران ۲ الی ۱۲ سال، مشمول ۵۰٪ تخفیف می شوند و کودکان زیر ۲ سال نیز در صورت درخواست جا با ارائه شناسنامه، مشمول ۵۰٪ تخفیف می شوند. در صورت همراه نداشتن کارت بنیاد شهید و امورایثارگران و یا عدم حضور مسافر مشمول تخفیف در قطار، مبلغ مابه التفاوت در هنگام کنترل بلیت توسط رئیس قطار اخذ خواهد شد.  

قطار 5ستاره فدک

 قطارهای پنج ستاره فدک، اولین قطار پنج ستاره ایرانی، از سال 1394 با ورود به ناوگان حمل و نقل ریلی کشور و ارائه خدمات در سطح خدمات شرکت های هوایی روز دنیا، استانداردهای سیستم حمل و نقل ریلی را در کشور افزایش داد. این شرکت همواره سعی بر بهبود خدمات خود جهت ارائه سفری راحت، ایمن و لوکس را دارد.

قطار 5ستاره نورالرضا

  شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا در سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را با راه آهن جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد و همچنین با واردات ناوگان به روز  با استفاده از فناوری های روز دنیا و بهره بردن از امکانات مناسب و بروزرسانی های همیشگی، یکی از جوان ترین شرکت های ریلی کشورنام گرفت  و از سال ۹۱ به صورت رسمی در حال خدمت رسانی به هموطنان عزیز میباشد.

قطار 5ستاره زندگی

  قطار مجلل زندگی را می توان یکی از اولین قطار لوکس ۵ ستاره ایران دانست. این قطار که توسط شرکت حمل نقل ریلی رجا وارد ناوگان ریلی کشور شده، با امکانات و خدمات خوب، تحولی عظیم در عرصه ارائه خدمات حمل و نقل ریلی به وجود آورده است. این قطار از واگن ها و کوپه های (۴ نفره) تمیز، زیبا و البته مدرنی تشکیل شده که تجربه ای بی نظیر از سفر را به مسافران عزیز ارائه می کند.