اطلاعات لازم اتوبوسشرایط استرداد بلیط اتوبوس

قوانین استرداد بلیت شرکت های حمل ونقلی برای سرویس های مختلف براساس ساعت خرید بلیت و حرکت اتوبوس متفاوت میباشد. نکته: هزینه کنسلی بلیت سفرهای خارجی تابع قوانین بلیت های داخلی نبوده و شرکت های مسافربری بر اساس سیاست های داخلی شرایط کنسلی را تعیین می کنند. امکان استرداد آنلاین بلیت اتوبوس فقط تا یک هفته بعد از حرکت اتوبوس فراهم می‌باشد و پس از این مدت تنها به صورت حضوری در پایانه‌ی مبدا قابل استرداد است. پس از استرداد ، وجه به حساب بانکی شما برگشت داده می شود و مبلغ کارمزد بانکی کسر خواهدشد. وجه حداکثر ظرف ۷۲ ساعت (بدون لحاظ ایام تعطیل) به حساب شما برگشت داده خواهدشد. وجه بلیت به حسابی برگشت داده خواهد شد که هنگام خرید پرداخت به واسطه آن صورت پذیرفته است. فقط بلیت هایی قابل استرداد می باشند که به واسطه همین سامانه خریداری شده اند. فرایند استرداد برگشت پذیر نبوده و بلیت استرداد شده قابل تبدیل به خرید مجدد نیست. توجه داشته باشیدکه برای استرداد، بلیت تمامی مسافران سفر مربوطه مسترد خواهدشد. دریافت وجه استرداد در پایانه مبدا در هر زمان قبل و بعد از حرکت و پس از کسر جریمه مربوطه امکان پذیر است. مشروط به این که بلیت قبلا در سایت استرداد نشده باشد. . با توجه به اختلاف زمانی بین درخواست استرداد و تایید توسط تعاونی، حتما باید جهت عدم تغییر درصد جریمه، حداقل ۵ دقیقه قبل از اتمام بازه زمانی مربوطه درخواست استرداد ثبت شود و موکول به لحظات پایانی نکنید استرداد بلیط تا قبل از یک ساعت مانده به حرکت، ۱۰ درصد و از یک ساعت مانده به حرکت به بعد، ۵۰ درصد جریمه در بر می گیرد.
 

انواع شرکتهای اتوبوسرانی

ایران پیما- همسفر- ترابربی تا- آریا سفر- پی ام تی- گیتی پیما- تک سفر ایرانیان -میهن نور-سیروسفر- لوان نور -عدل -پیک صبا -آسیا سفر- رویال سفر ایرانیان- جهان گشت مهر- گیتی نورد- مارال سیر ایرانیان- ماهان سفر- پارسیان -ایمن سفر ایرانیان- ایران پیما- راهپیمای پارسیان -آرتاسبلان- کیان سفر پاسارگاد- سفرسیر- جوان سیر ایثار- سپهر آسیا
 

شرکت آریا سفر

شرکت مسافربری آریا سفر یکی از شرکت ­های معتبر مسافربری است که سابقه­ ی فعالیتش به نزدیک سه دهه پیش برمی گردد. در ابتدا این شرکت مانند حالا گسترده نبود اما با گذشت زمان، این شرکت اتوبوس رانی تصمیم گرفت دامنه سرویس دهی خود را گسترش دهد. بنابراین از چند شهر و اتوبوس های معمولی، به جایی رسید که امروزه به سرتاسر کشور سرویس دارد. اتوبوس ­های vip اسکانیا و ولوو به ناوگان این شرکت اضافه شده است. به طور کلی این شرکت مسافربری کوشیده است کیفیت خدمات خود را بالاتر ببرد تا مسافران تجربه بهتری از سفر داشته باشند. این شرکت در تلاش است، تعداد سرویس ها و مسیرها را افزایش دهد. اتوبوس های بیشتری را به جاده ها اضافه کند و راحتی بیشتری برای مسافران عزیز فراهم کند.

 

شرکت رویال سفرایرانیان

اتوبوس های vip امکانات بیشتری به نسبت اتوبوس­ های معمولی دارند و ترجیح بسیاری از مسافران هستند. سفر­های طولانی به خودی خود خسته کننده هستند و انتخاب اتوبوس های vip برای مسیر­های بلند، عاقلانه است. بیشتر اتوبوس های ناوگان حمل و نقل این شرکت اتوبوس رانی به روز است. شما با تهیه بلیط اتوبوس vip رویال سفر قادر هستید در طول مسیر سرگرمی های متنوعی داشته باشید. اتوبوس هایی که مانیتور شخصی دارند به شما امکان تماشای فیلم و کلیپ را می دهند و می توانید بازی کنید و یا موسیقی گوش کنید. اگر بخواهید دراز بکشید یا کمی بخوابید، صندلی این اتوبوس ها به سمت عقب خم می شوند. به این ترتیب راحتی بیشتری برایتان فراهم می کنند. به طور کلی امکانات متنوع اتوبوس­های vip باعث شده است بسیاری از مسافران این نوع اتوبوس ها را برای سفر های داخلی انتخاب کنند.

 

شرکت گیتی پیما

یکی از قدیمی ترین شرکت های مسافربری که در ایران مشغول فعالیت است گیتی پیماست. سابقه فعالیت و شروع به کار کردن این شرکت به "پایانه غرب تهران" بر می گردد. در ابتدا و اوایل کار، سرویس های محدودی برای چند مسیر مشخص در طی هفته مسافر­ها را جابجا می کرد. اما بعد از مدتی تصمیم گرفت ناوگانش را به روز و مجهز کند. با مجهز­تر شدن و بیشتر شدن اتوبوس ها، فعالیت اتوبوس رانی این شرکت نیز افزایش یافت. امروزه بیشتر اتوبوس های این شرکت را اتوبوس های ایمن و جدید تشکیل داده است که بین مسافران شهر­های غربی کشور بسیار محبوب اند. این شرکت مسافربری جزو شرکت های مسافربری شناخته شده در سطح کشور است.

 

شرکت ایران پیما

اگر اهل سفر جاده ای و با اتوبوس باشید حتما برای یک بار هم شده بلیط اتوبوس ایران پیما را خریده اید. جالب است بدانید که شرکت مسافربری ایران پیما قدمتی بیش از نیم قرن دارد و این قدمت یعنی سال ها تجربه! تجربه ای که در این سال ها با پیشرفت قابل توجهی در ارائه خدمات سفر به مسافران همراه بوده است. اتوبوس های این شرکت بسیار مدرن و به روز هستند. به علاوه پرسنل این شرکت رفتار بسیار صحیح و مناسبی با مسافران دارد. خدمات ویژه، کادر مجرب، اتوبوس های مدرن و .. موجب شده است انتخاب بسیاری از مسافران برای سفر شرکت مسافربری ایران پیما باشد.

 

شرکت همسفر

بلیط اتوبوس همسفر:شرکت مسافربری همسفر یکی از قدیمی ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات مسافربری به مسافران اتوبوس است. دفتر مرکزی این شرکت در پایانه بیهقی تهران قرار دارد. این شرکت در اکثر شهرهای بزرگ و مهم ایران دارای دفتر مسافربری است و به مسافران خدمات ارائه می دهد. از مهمترین شهرهایی که دفاتر در آن قرار دارد می توان به اصفهان، شیراز، مشهد، اهواز ،تبریز و رشت اشاره کرد. برای خرید بلیط اتوبوس همسفر می توانید به سایت های فروش آنلاین بلیط ورسا گشت مراجعه کنید